roo-tee-ah:

What even are they?


jamescannotfly:


nostopdasgay:

everets:

Every morning the light comes in and my toilet looks beautiful

holy shit

Please tell me that was an intentional pun

jamescannotfly:

nostopdasgay:

everets:

Every morning the light comes in and my toilet looks beautiful

holy shit

Please tell me that was an intentional pun


clarabooty:

and then satan said “let there be a skip limit and no back button on 8tracks”


ayujochuu:

In love with Amuse’s new character Koro Hamu Koron (Round Hamster Koron), a dwarf hamster.

(Source: amunet.co.jp)


reallyreallyreallytrying:

yo i ain’t saying she’s a gold-digger but she does carry a weird pan everywhere and keep mumbling stuff about “gold in them there hills” idk so yeah she is probably a gold digger


yoyosufo:

the-jaeger-pilot:

Chunk takes his education very seriously

His name is Chunk omg

yoyosufo:

the-jaeger-pilot:

Chunk takes his education very seriously

His name is Chunk omg

(Source: msmarveldanvers)


(Source: )


(Source: girlcodehumor)


wobbufetts:

aidn:

how the hell do i talk to people

Stand in front of them and press A


When people say ‘This is my baby,’ they don’t always mean a baby. Sometimes they mean a dog.
A Somali student, on what has surprised her most about the United States. (via africandogontheprairie)

(Source: gotitforcheap)


pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!


dauntlesshadowhunterravenclaw:

TACO NEEDS TO KEEP HIS LITTLE MOUTH SHUT 

(Source: mykingdomforapen)


golden-eyedghost:

yungkawaiiinigga:

this dudes whole vine page is him dancing to the song pony in different parts of the world. 

I am So Here for this fucking vine account!